Uczelnie współpraca

Politechnika im. Ignacego Łukasiewicza w Rzeszowie

Uczniowie mają możliwość udziału w pasjonujących lekcjach naukowych prowadzonych przez wykładowców i studentów Wydziału Chemicznego. Celem tych lekcji z jednej strony jest ukazanie, że chemia jest ciekawą i widowiskową dziedziną nauki, a z drugiej strony zaprezentowanie uczniom założeń programu ADAMEDSmartUP. Pokazy naukowe promujące program będą odbywać się w grudniu 2017r. w dni powszednie w standardowych godzinach pracy szkoły.

ADAMEDSmartUP to projekt naukowo – edukacyjny mający na celu popularyzację  nauk ścisłych i przyrodniczych oraz wsparcie rozwoju pasji i zainteresowań  szczególnie uzdolnionej młodzieży.

Państwowa Wyższa Szkoła Wschodnioeuropejska w Przemyślu

Uczniowie biorą udział w warsztatach i wykładach z języka angielskiego.

Uczniowie klas architektonicznych ZSDGiL co roku wyjeżdżają na uczelnie PWSW w Przemyślu, gdzie biorą udział w warsztatach, na których zdobywają merytoryczną wiedzę z zakresu Architektury Wnętrz. Nasi uczniowie mogą zapoznać się z ofertą uczelni i programami wybieranymi przez studentów w następujących specjalnościach dyplomowych:

– Projektowanie Architektury Wnętrz,

– Projektowanie mebli i elementów wyposażenia wnętrz,

– Projektowanie wystaw.

Architektura wnętrz jest kierunkiem studiów przeznaczonym dla młodzieży zainteresowanej sztuką, architekturą, kulturą i tradycją w wymiarze lokalnym jak i krajowym.

Politechnika Krakowska im. Tadeusza Kościuszki

Młodzież ma możliwość udziału w Dniach Otwartych, na wydziale architektury ogólnej, architekturze krajobrazu oraz gospodarce przestrzennej. Uczniowie odwiedzając uczelnie, poznają ofertę szkoły, pomieszczenia gdzie prowadzone są zajęcia z rzeźby, rysunku oraz grafiki komputerowej. Uzyskują informacje o studiach inżynierskich i możliwości zdobywania stopni studiów wyższych.

Politechnika Wrocławska

Uczniowie odwiedzając Politechnikę Wrocławską,  uzyskują informacje o wydziale, wskaźnikach rekrutacyjnych decydujących o przyjęciu kandydata na studia oraz biorą udział w wykładach o kierunkach Architektury i Urbanistyki oraz Gospodarki Przestrzennej, kołach naukowych, organizacjach studenckich, agendach kultury, mają możliwość korzystania z bogatych zbiorów bibliotecznych oraz oprogramowania, udostępnianego poza zajęciami, zakupionego przez uczelnię. Przyszli studenci tej uczelni nabywają wiedzę o wdrożonych systemach punktów kredytowych ECTS oraz mobilności studentów MOSTECH, zapewniającej elastyczność wyboru miejsca studiów za granicą np. w Niemczech, Hiszpanii, Wielkiej Brytanii.

Wydział Architektury Politechniki Wrocławskiej jest jedną z wiodących szkół architektury w Polsce i liczącym się ośrodkiem naukowym, oferuje również studia w języku angielskim, o czym dowiadują się nasi uczniowie podczas wykładu oraz zwiedzania uczelni.

Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie

Młodzież ucząca się w naszej szkole w klasach o profilach ścisłych, uczestniczy w Pokazach z Fizyki organizowanych przez Instytut Fizyki UMCS w Lublinie.

Państwowa Wyższa Szkoła Techniczno – Ekonomiczna w Jarosławiu

Nawiązana została stała współpraca z PWSTE w Jarosławiu polegająca na cyklicznych (raz w miesiącu) zajęciach warsztatowych z fizyki. Uczniowie mają okazję przeprowadzenia pomiarów fizycznych i eksperymentów w Instytucie Inżynierii Technicznej. Podczas spotkań z pracownikami uczelni obserwują pokazy doświadczeń oraz sami dokonują prób eksperymentalnych.

Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support