Dni Języka Niemieckiego Katedry Germanistyki UR i XII LO 

niemieckiWydarzenie miało przede wszystkim charakter edukacyjny – w dniach poprzedzających główny event odbyły się cztery konkursy poszerzające wiedzę krajo- i kulturoznawczą uczniów szkół średnich z województwa podkarpackiego.
Były to: konkurs wiedzy o krajach niemieckiego obszaru językowego, konkurs piosenki zimowo – świątecznej, konkurs plastyczny „Mój projekt kartki bożonarodzeniowo-noworocznej i konkurs kulinarny „Zasmakuj w Świętach”.
Uczniowie Witkowskiego wzięli udział w konkursie wiedzy o krajach niemieckojęzycznych.
Uczennice Patrycja Piś i Wiktoria Pich zdobyły wyróżnienia.
Finał wydarzenia – wręczenie nagród laureatom konkursów, prezentacja wyróżnionych prac oraz warsztaty dr Ewy Cwanek-Florek p.t.”Od świątecznych jarmarków po Sternsinger, czyli Boże Narodzenie po austriacku” oraz kiermasz charytatywny odbył się w Rzeszowie w budynku XII LO w Rzeszowie.
Ten główny event przeniósł bardzo licznie zgromadzonych uczniów i ich opiekunów w klimat Świąt Bożego Narodzenia. Event bardzo podobał się wszystkim, szczególnie wspólne kolędowanie w języku niemieckim i degustacja ciast i potraw bożonarodzeniowych, które zostały oddane na kiermasz charytatywny.
Nagrodzonym uczennicom Witkowskiego serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!!!

opiekun: Monika Sosnowy