Dni Języka Niemieckiego Katedry Germanistyki UR i XII LO 

niemieckiWydarzenie miało przede wszystkim charakter edukacyjny – w dniach poprzedzających główny event odbyły się cztery konkursy poszerzające wiedzę krajo- i kulturoznawczą uczniów szkół średnich z województwa podkarpackiego.
Były to: konkurs wiedzy o krajach niemieckiego obszaru językowego, konkurs piosenki zimowo – świątecznej, konkurs plastyczny „Mój projekt kartki bożonarodzeniowo-noworocznej i konkurs kulinarny „Zasmakuj w Świętach”.
Uczniowie Witkowskiego wzięli udział w konkursie wiedzy o krajach niemieckojęzycznych.
Uczennice Patrycja Piś i Wiktoria Pich zdobyły wyróżnienia.
Finał wydarzenia – wręczenie nagród laureatom konkursów, prezentacja wyróżnionych prac oraz warsztaty dr Ewy Cwanek-Florek p.t.”Od świątecznych jarmarków po Sternsinger, czyli Boże Narodzenie po austriacku” oraz kiermasz charytatywny odbył się w Rzeszowie w budynku XII LO w Rzeszowie.
Ten główny event przeniósł bardzo licznie zgromadzonych uczniów i ich opiekunów w klimat Świąt Bożego Narodzenia. Event bardzo podobał się wszystkim, szczególnie wspólne kolędowanie w języku niemieckim i degustacja ciast i potraw bożonarodzeniowych, które zostały oddane na kiermasz charytatywny.
Nagrodzonym uczennicom Witkowskiego serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!!!

opiekun: Monika Sosnowy

Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support