Najdłuższe rozwinięcie liczby Pi w Jarosławiu

piProgram Szkolne Festiwale Explory to część Programu Explory, którego organizatorem jest Fundacja Zaawansowanych Technologii. Celem programu jest wsparcie szkół w organizacji festiwali naukowych wokół szkolnego etapu Konkursu Explory, a tym samym wsparcie uczniów realizujących własne projekty badawcze, zachęcenie ich do rozwijania swoich pasji naukowych i badawczych oraz popularyzacja nauki.

 

 

Z okazji Szkolnego Festiwalu Explory w Jarosławiu, Zespół Szkół Technicznych i Ogólnokształcących im. Stefana Banacha oraz Zespół Szkół Drogowo – geodezyjnych i Licealnych im. Augusta Witkowskiego podejmą próbę pobicia Rekordu Polski.

Zadaniem uczestników będzie utworzenie najdłuższego rozwinięcia liczby pi. Obecnie rekord należy do studentów Uniwersytetu Łódzkiego i wynosi 883 osoby. Aby uczniom z Jarosławia udało się pobić dotychczasowy wynik, w rozwinięciu liczby Pi musi znaleźć się przynajmniej o jedną osobę z kolejną cyfrą więcej.

Rekord jest ustanawiany jako odpowiedź na wieloletnie tradycje szkół w zakresie kształcenia w przedmiotach ścisłych oraz jako coroczną celebracje pikników naukowych.
(link do artykułu)

Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support