Turniej Matematyczny Klas Drugich pod hasłem „Ziemia się liczy”

W związku z obchodzonym 12 marca Dniem Matematyki -uczniowie klas drugich wzięli udział w Turnieju Matematycznym zorganizowanym na platformie Microsoft Teams.

W tym roku hasło przewodnie turnieju to „Ziemia się liczy”, czyli Ziemia w liczbach. Zadania nie wymagały skomplikowanej wiedzy matematycznej – wystarczył otwarty umysł i chęć do zabawy matematyką! Do każdego pytania dołączony był krótki opis edukacyjny. Uczniowie poradzili sobie świetnie z zadaniami, a najlepsze okazały się dwie drużyny: 2m i 2C.

Dzień Matematyki, największe i najważniejsze tego typu wydarzenie, narodziło się 12 marca 2014 r. z inicjatywy Stowarzyszenia Doskonalenie i rozwoju 4improve. Dzień ten został stworzony po to, aby dać uczniom trochę odmiany w nauce matematyki. Udział w grach i zabawach matematycznych ma na celu pokazać jasną stronę tej nauki.

Wszystkim uczestnikom turnieju dziękujemy za udział i gratulujemy wyników!

Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support