Sukcesy uczniów „Witkowskiego”

Dyrekcja oraz nauczyciele Zespołu Szkół Drogowo-Geodezyjnych i Licealnych im. A. Witkowskiego w Jarosławiu dobrze wiedzą, że szczęśliwy człowiek to człowiek spełniony. Dlatego, jak co roku, uczniowie „Witkowskiego” rozwijają swoją wiedzę, umiejętności i pasje poprzez działalność naukową, artystyczną, a także sportową. Warto wspomnieć, że czynią to oczywiście z sukcesami. Przykładem jest Magdalena Kontek, która w XIII Ogólnopolskiej Olimpiadzie „O Diamentowy Indeks AGH” uzyskała tytuł finalisty III stopnia z przedmiotu matematyka. Naszą królową nauk upodobał sobie także Jakub Radawiec, który uzyskał tytuł finalisty w konkursie „Matematyka w technice dla technika”. Do grona zwycięzców należą również młodzi chemicy, którzy zdobyli najwyższe laury. Są nimi: Klaudia Biernat, laureatka Ogólnopolskiego Konkursu z Chemii ‘MULTITEST 2019”, która zajęła I miejsce, a także Piotr Misiąg, laureat zajął II miejsce w kraju. Piotr to również finalista XXXV Olimpiady Wiedzy Ekologicznej oraz laureat krajowy w Ogólnopolskim Konkursie Chemicznym Alchemik 2020, w którym zajął II miejsce. Natomiast dwa „Złote Dyplomy Wyróżnienia” Alchemik 2020 otrzymali Weronika Pieszko oraz Kornel Adamik. Z kolei zdolności językowe rozwijają z sukcesami: Marek Golba, finalista XXIII Ogólnopolskiego Konkursu „Austria – kraj i mieszkańcy” oraz w ogólnopolskim konkursie języka angielskiego „English Ace” – Oliwia Ważna i Paulina Podrzutek, zajmując I miejsce w województwie, III miejsce Wiktoria Florek oraz Paweł Łuczkiewicz, zdobywając VI miejsce. Nasza Mistrzyni Polski i wicemistrzyni Europy w karate kyokushin – Karolina Barylak – zajęła II miejsce w Ogólnopolskim Konkursie „Jestem EKO”. Natomiast doskonały kunszt literacki reprezentuje Karolina Witko, która  została laureatem II edycji konkursu „Twój Zawód Przyszłości” #Praca w 2030 oraz w konkursie „Polskie serce Pękło. Katyń 1940” otrzymała wyróżnienie i list gratulacyjny od Marszałek Sejmu RP i Prezydenta RP. Z kolei specjalistami z zakresu mitologii skandynawskiej są: Natalia Kobylarz, Hubert Zieliński i Norbert Wańkowicz, którzy zajęli ex aequo 5. miejsce w Polsce w  VI Edycji Olimpiady Ogólnopolskiej. Bardzo dobrze radzili sobie także nasi sportowcy, którzy uplasowali się na X miejscu w Wojewódzkim Współzawodnictwie Sportowym Szkół, a aż 16 uczestników Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Sporcie i Kulturze Fizycznej uzyskało tytuł laureata.

Nie można zapomnieć o projektach ogólnopolskich, takich jak VI edycja Ogólnopolskiego Projektu „Matura na 100 procent” to ogólnopolski projekt realizowany przez krakowską fundację „Zawsze warto” oraz Centralną Komisję Egzaminacyjną. Celem przedsięwzięcia jest uhonorowanie i wyróżnienie 25 najlepszych maturzystów w Polsce – w gronie zasłużonych znalazła się Emilia Matrejek. Odegranie fragmentów „Katarynki” B. Prusa przez grupę Teatralni.pl w ramach projektu zorganizowanego przez Wydział Promocji Starostwa Powiatowego w Jarosławiu, związanego z Narodowym Czytaniem oraz występ w programie telewizyjnym grupy (transmisja w TVP Rzeszów i Teleexpresie), poświęconym religijno-kulturowej funkcji kolędowania. Przygotowanie wystawy wirtualnej poświęconej postaci gen. bryg. Antoniego Chruściela ps. „Monter”, realizacja filmu dokumentalnego „Na kartach historii” oraz organizacja gry historycznej „Odcisk historii” przedstawione w ramach konferencji podsumowującej Projekt MEN „Patroni szkół”. Organizacja Gry Miejskiej w ramach akcji „Jarosławskie w niepodległej” dla upamiętnienia 80. rocznicy wybuchu II wojny światowej. Realizacja projektu społecznego, dotyczącego klimatu „Zielone płuca Jarosław” w ramach ogólnopolskiej olimpiady „Zwolnieni z Teorii”, uczniowie otrzymali nominacje do tytułu „złotego wilka”.

Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support