Światowy Dzień Rzucania Palenia przypada zawsze w trzeci czwartek listopada.W Polsce obchodzony jest od 1991 roku. Pomysł akcji narodził się w Stanach Zjednoczonych z inicjatywy dziennikarza Lynna Smitha, który w 1974 roku zaapelował do czytelników swojej gazety, aby przez jeden dzień nie palili papierosów. W efekcie, aż 150 tysięcy ludzi spróbowało przez jedną dobę wytrzymać bez palenia. Zachęcone powodzeniem akcji Amerykańskie Towarzystwo Walki z Rakiem uznało trzeci czwartek listopada (tydzień przed obchodzonym w Stanach Zjednoczonych Dniem Dziękczynienia) za Dzień Rzucania Palenia.

W naszej szkole jak co roku gościliśmy Panią Renatę Majkut-Lotycz pracownika Powiatowej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej, która wraz z pedagogiem szkolnym Panią Bernadettą Pajdą zachęcała uczniów do zdrowego stylu życia. Można też było wykonać badania smoktolajzerem na poziom stężenia tlenku węgla w wydychanym powietrzu.

Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support