POLSKO – NIEMIECKA WYMIANA MŁODZIEŻY

wyjazdW dniach od 17.02.2024 – 24.02.2024 dwudziestoosobowa grupa uczniów wraz z nauczycielkami, p.Elżbietą Gruca-Drążek i p.Elżbietą Stokłosą wzięła udział w wymianie międzynarodowej w Gersheim. Do tej niewielkiej miejscowości położonej w kraju związkowym Saary, przy granicy z Francją, przybyli również uczniowie i nauczyciele ze szkoły Marion-Dönhoff-Gymnasium z Möll/Niemcy. Projekt miał na celu zainicjowanie międzynarodowego spotkania młodzieży, poznanie tradycji obu szkół i historię miast, wymianę doswiadczeń i wspólne poznanie założeń zrównoważonego rozwoju, w oparciu o program przygotowany przez pedagogów ośrodka szkoleniowego Spohns Haus.
Czas upływał na wielu aktywnościach, co pozwoliło nawiązać kontakty, wzajemne zaufanie i znacznie poszerzyć kompetencje językowe zarówno w języku angielskim jak i niemieckim. Poza zajęciami warsztatowymi był również czas na wycieczki do Saarbrücken i Strasburga, a tym samym zadania językowe. Współpraca w grupach to niezwykle silny stymulator do wiekszego zaangażowania się w naukę języków obcych i przyjaźń, której wynikiem mogą być nawet kontakty na grucie prywatnym. Pożegnano nas z wielką nadzieją na dalszą współpracę.
Projekt wymiany został sfinalizowany ze środków PNWM (Polsko-Niemiecka Współpraca Młodzieży) i wkładu własnego Rodziców uczestników.