Witkowski sportem stoi

sport„Witkowski sportem stoi”- to powiedzenie świetnie się sprawdza, jeżeli chodzi o Zespół Szkół Drogowo-Geodezyjnych i Licealnych im. Augusta Witkowskiego w Jarosławiu. Dowodem są liczne sukcesy uczniów na szczeblu powiatowym jak i rejonowym w różnych dyscyplinach sportowych. Najważniejsze w tym roku to: półfinał wojewódzki w badmintonie dziewcząt i chłopców, pierwsze miejsce w powiecie i 4 miejsce w finale rejonowym w piłce siatkowej chłopców, 3 miejsce w finale powiatowym licealiady w piłce siatkowej dziewcząt, 1 miejsce w finale powiatowym w sztafetowych biegach przełajowych dziewcząt, a w finale wojewódzkim 14 lokata oraz 3 miejsce w sztafetowych biegach przełajowych chłopców. Kolejne sukcesy to pierwsze miejsce w finale powiatowym i awans do finału rejonowego w piłce koszykowej chłopców, 2 miejsce w powiecie i 3 w finale rejonowym w tenisie stołowym chłopców oraz 7 miejsce w powiecie w tenisie stołowym dziewcząt.

Na obiekcie  Witkowskiego tętni sportowe życie szkoły, przykładem mogą być zorganizowane przez kadrę nauczycieli wychowania fizycznego liczne turnieje: piłki nożnej klas pierwszych, Mikołajkowy Turniej Piłki Siatkowej drużyn mieszanych oraz rozgrywki piłki siatkowej klas maturalnych. W szkole odbywają sie zajęcia Szkolnego Klubu Sportowego w  ramach projektu Ministerstwa Sportu i Turystyki oraz organizowane są szkolne wyjazdy na stok narciarski. Szkoła otwarta jest na współzawodnictwo z innymi placówkami powiatu jarosławskiego, czego wyrazem są liczne sparingi w zespołowych grach sportowych oraz organizowanie zawodów na szczeblu powiatowym.

Wszystkie sukcesy i inicjatywy sportowe świadczą o zaangażowaniu nauczycieli i uczniów oraz skuteczności działań w propagowaniu i rozwijaniu ducha sportowego wśród młodzieży w Witkowskim.