Szkolne Koło Caritas i Wolontariat Szkolny

SZLACHETNA PACZKA – PODSUMOWANIE

Nasza szkoła kolejny raz wspierała ogólnopolską akcję charytatywną Szlachetna Paczka. W tym roku pomagaliśmy dwóm rodzinom znajdującym się w trudnej sytuacji finansowej. Zaangażowanie uczniów oraz nauczycieli było ogromne. Przygotowaliśmy 49 paczek, w których znajdowały się najpotrzebniejsze rzeczy – żywność, środki chemiczne, artykuły papiernicze, zabawki, słodycze, kołdry, poduszki, leki i odzież. Każdy członek rodziny dostał imienną paczkę, prezent przygotowany przez naszych szkolnych mikołajów.

15 grudnia w naszej szkole odbyło się spotkanie wolontariuszki z uczniami. Pani Ewa ze szczegółami opowiedziała jak wyglądało przekazanie i rozpakowywanie paczek. Mówiąc o wzruszeniu obdarowanych, nie jednemu uczniowi popłynęła łza. Dziękujemy wszystkim za okazałe serce i wsparcie.

Szkolne Koło Caritas

Szkolna Rada Wolontariatu

SPRAWOZDANIE Z REALIZACJI ZADAŃ SZKOLNEJ RADY WOLONTARIATU

w I semestrze w roku szkolnym 2017/2018

Szkolna Rada Wolontariatu zrealizowała następujące zadania:

• Przeprowadziła wspólnie ze Szkolnym Kołem Caritas oraz Samorządem Uczniowskim akcję charytatywną ‘Szlachetna Paczka’
  • Przeprowadziła wspólnie z Samorządem Uczniowskim akcję charytatywną „Góra Grosza”
  • Nawiązała współpracę z Lokalnym Centrum Wolontariatu
  • Zorganizowała i przeprowadziła „Charytatywny Turniej Gier”, wspierający WOŚP
  • Zorganizowała wspólnie z SU spotkanie z wolontariuszką Szlachetnej Paczki

Szkolna Rada Wolontariatu

Przewodnicząca: Julia Szajowska – 2s

Zastępca: Weronika Trubas – 2c

Protokolant: Anna Sikora – 1 cm

Osoba odpowiedzialna za publikację działań Szkolnej Rady Wolontariatu – Aleksandra Kohyt – 2m

Opiekun: Pani Ewelina Gajos

W ramach realizacji programu Szkolnego Koła Caritas były podejmowane zadania:

• 14 października odbył się Dzień Papieski w naszej szkole;
  • 8 grudnia został zorganizowany kiermasz z okazji świąt Bożego Narodzenia;
  • Odbyła się zbiórka potrzebnych rzeczy dla dwóch rodzin w ramach akcji „Szlachetna Paczka;
  • Członkowie SZKC wzięli udział w Orszaku Trzech Króli na jarosławskim rynku.
  • SZKC wsparło Dom dla bezdomnych kobiet w Jarosławiu;
  • SZKC pomogło również Gabrysi chorej na serce;

SZKOLNE KOŁO CARITAS – działa od 2008 roku

OPIEKUN SZKC – p. CELINA SURA, p. BEATA KRUKOWSKA

Caritas jest organizacją charytatywną, której celem jest pomoc najuboższym.

Nasza działalność w organizacji opiera się na organizowanie kiermaszy ciast oraz dnia papieskiego. Przygotowujemy co roku razem z samorządem szkolnym Szlachetną Paczkę, nasi uczniowie udzielają się w wolontariacie poza szkołą.

Za uzbierane fundusze pomagamy uczniom naszej szkoły, którzy są w trudnej sytuacji, ale również pomagamy osobom chorym, niepełnosprawnym, ubogim.

Szkolne Koło tworzą uczniowie wszystkich klas pierwszych, drugich, trzecich oraz klas czwartych technikum, więc jest nas naprawdę dużo.

SAMORZĄD SZKOLNEGO KOŁA CARITAS:

PRZEWODNICZĄCY: Katarzyna Motyka (klasa 2b);

ZASTĘPCA: Maciej Czyż (klasa 2b);

SKARBNIK: Patrycja Wasieczko (klasa 3n);

KALENDARZ WYDARZEŃ NA ROK SZKOLNY 2017/2018

1. 12 października 2017 – DZIEŃ PAPIESKI;
  2. Miesiąc grudzień – SZLACHETNA PACZKA;
  3. 8 grudnia 2017 – KIERMASZ BOŻO NARODZENIOWY;
  4. 16 marca 2018 – KIERMASZ WIELKANOCNY;

Caritas Polska

Szlachetna Paczka

Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support