Am Anfang war die Poesie’’ - kolejnym sukcesem ZSDGiL w Jarosławiu

przemysl

W piątek, 26 maja 2017 roku, uczniowie z Przemyśla i okolic wzięli udział w REGIONALNYM KONKURSIE RECYTATORSKIM POEZJI NIEMIECKOJEZYCZNEJ POD TYTUŁEM ,,Am Anfang war die Poesie’’.

Konkurs został zorganizowany przez POLSKIE STOWARZYSZENIE NAUCZYCIELI JĘZYKA NIEMIECKIEGO (sekcja Przemyśl) oraz INSTYTUT GOETHEGO w Krakowie. Młodzi recytatorzy ubiegali się o nagrody w trzech kategoriach: szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Zespół Szkół Drogowo-Geodezyjnych i Licealnych im. Augusta Witkowskiego reprezentowali uczniowie : Aldona Sobiło , Patrycja Wasieczko i Jakub Flis. Jakub Flis wywalczył II miejsce, dzięki wzruszająco-sentymentalnej recytacji wiersza autora Kurta Tucholskiego pt: ,,Das Ideal” Uczniowie przygotowani pod kierunkiem mgr Małgorzaty Czerwińskiej.

Gratulujemy !