Am Anfang war die Poesie’’ - kolejnym sukcesem ZSDGiL w Jarosławiu

przemysl

W piątek, 26 maja 2017 roku, uczniowie z Przemyśla i okolic wzięli udział w REGIONALNYM KONKURSIE RECYTATORSKIM POEZJI NIEMIECKOJEZYCZNEJ POD TYTUŁEM ,,Am Anfang war die Poesie’’.

Konkurs został zorganizowany przez POLSKIE STOWARZYSZENIE NAUCZYCIELI JĘZYKA NIEMIECKIEGO (sekcja Przemyśl) oraz INSTYTUT GOETHEGO w Krakowie. Młodzi recytatorzy ubiegali się o nagrody w trzech kategoriach: szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Zespół Szkół Drogowo-Geodezyjnych i Licealnych im. Augusta Witkowskiego reprezentowali uczniowie : Aldona Sobiło , Patrycja Wasieczko i Jakub Flis. Jakub Flis wywalczył II miejsce, dzięki wzruszająco-sentymentalnej recytacji wiersza autora Kurta Tucholskiego pt: ,,Das Ideal” Uczniowie przygotowani pod kierunkiem mgr Małgorzaty Czerwińskiej.

Gratulujemy !

Ułatwienia dostępu

Godło

Misja szkoły

Zespół Szkół Drogowo-Geodezyjnych i Licealnych im. Augusta Witkowskiego w Jarosławiu wyposaża swoich uczniów w wiedzę i umiejętności oraz kształtuje postawy, które pomogą im znaleźć się w społeczeństwie, a także sprostać wyzwaniom, jakie niesie szybki rozwój cywilizacji.

BIP

Do rozpoczęcia roku szkolnego pozostało

Kontakt

Sekretariat szkoły

czynny od poniedziałku do piątku
w godzinach od 7.30 do 15.30

tel./fax. 16 621 32 82
16 621 64 98
e-mail: sekretariat@tdgjar.edu.pl

Adres

ul. Świętego Ducha 1
37-500 Jarosław
woj. podkarpackie

Mapa Dojazdu

Strony godne uwagi

Powiat Jarosławski

Miasto Jarosław

Zespół Placówek Oświatowo-Wychowawczych w Jarosławiu

PWSTE w Jarosławiu

Zobacz też...

Baner Baner Baner