Podkarpacki Konkurs Piosenki i Wiersza Obcojęzycznego TEEN SHOW

konkurs 1 Wysoki poziom kształcenia  w Zespole Szkół Drogowo- Geodezyjnych i Licealnych im. Augusta Witkowskiego został potwierdzony  w ósmym finale Podkarpackiego Konkursu Piosenki i Wiersza Obcojęzycznego TEEN SHOW objętego patronatem Podkarpackiego Kuratora Oświaty.

W tym roku była to wyjątkowa edycja pod wieloma względami.
Po pierwsze, oprócz wspaniałych sponsorów, któtymi są: British School i Promar,  przedsięwzięcie docenił Prezydent miasta Rzeszowa – Tadeusz Ferenc oraz Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie, która ufundowała nagrodę główną w postaci Europejskiego Egzaminu Telc dla zwycięzców oraz podarunki dla uczestników.

Po drugie, w tym roku zostały poszerzone  horyzonty, ponieważ oprócz języka angielskiego, niemieckiego, hiszpańskiego, francuskiego, włoskiego czy rosyjskiego po raz pierwszy w konkursie usłyszeliśmy utwór w języku ukraińskim z całego Podkarpacia m.in.  z Łańcuta, Kolbuszowej, Ropczyc, Boguchwały, Strzyżowa, Przeworska oraz Jarosławia.

W kategorii wiersza obcojęzycznego pierwsze miejsce zajęła Olga Kossakowska – Maras z Dwujęzycznego Liceum Uniwersyteckiego w Rzeszowie, drugie Martyna Bator            z II Liceum Ogólnokształcącego w Rzeszowie, natomiast trzecie miejsce Jakub Flis z Zespołu Szkół Drogowo-Geodezyjnych i Licealnych im. Augusta Witkowskiego w Jarosławiu.

Sukces ucznia  Jakuba Flisa potwierdza wysoki poziom kształcenia w ZSDGiL im. A. Witkowskiego w Jarosławiu. Jest dowodem na to, że połączenie pasji, wiedzy, zaangażowania ucznia i nauczyciela  daje tak wspaniały efekt. (przygotowany pod kierunkiem nauczyciela języka niemieckiego  mgr Małgorzaty Czerwińskiej).

konkurs 2

Dyplom