Wspomnienia

Odeszła na wieczny spoczynek śp. Małgorzata Imiełowska

Więcej…

Z głębokim żalem zawiadamiamy, że odeszła na wieczny spoczynek nasza Koleżanka


śp. mgr inż. Małgorzata Imiełowska

 

Więcej: Odeszła na wieczny spoczynek śp. Małgorzata Imiełowska

 

Co daje udział w olimpiadach przedmiotowych?

Więcej…

Nasi uczniowie biorą udział w różnych olimpiadach i konkursach przedmiotowych. Niektórzy z nich osiągnęli duże sukcesy. Niestety, nie wiem, jakie są losy uczniów, biorących udział w Olimpiadzie Wiedzy Geodezyjnej i Kartograficznej.

Więcej: Co daje udział w olimpiadach przedmiotowych?

 

Smutne Mikołajki bez Księdza Władysława Janeczki…

Więcej…

Mikołajki w naszej szkole zawsze będą się kojarzyły z Ks. Władysławem Janeczko, naszym byłym katechetą, który zmarł nagle 17 czerwca 2012 r.

Więcej: Smutne Mikołajki bez Księdza Władysława Janeczki…

 

O śp. profesorze Andrzeju Kozdębie słów kilka...

Więcej…11 listopada 2012 r. na zawsze odszedł na „Niebieskie Kresy" Nasz nauczyciel i kolega, mgr Andrzej Kozdęba – „Minio".

Więcej: O śp. profesorze Andrzeju Kozdębie słów kilka...

 

Listopadowa modlitwa za zmarłych Nauczycieli i Przyjaciół szkoły

Więcej…

„Nie umiera ten, kto trwa w pamięci żywych" - ks. Jan Twardowski. Listopad jest miesiącem, poświęconym szczególnie ludziom, których już nie ma z nami. 12 listopada, delegacja złożona z uczniów ZSDGiL pod opieką Pana Marka Przybylskiego wybrała się na Stary Cmentarz w Jarosławiu, aby odwiedzić miejsce wiecznego spoczynku osób, które zapisały się na Kartach Pamięci Szkoły.

Więcej: Listopadowa modlitwa za zmarłych Nauczycieli i Przyjaciół szkoły

 

Pożegnaliśmy śp. Ks. Władysława Janeczko

Więcej…

Pracował w naszej szkole 25 lat, najpierw w salkach przy Kolegiacie, a od roku 1990 do 2005 w szkole. W środę, 20 czerwca br., pożegnaliśmy naszego długoletniego katechetę, ks. prałata Władysława Janeczko.

Więcej: Pożegnaliśmy śp. Ks. Władysława Janeczko

 

Szkoła życia

Więcej…Moja przygoda ze szkołą drogowo-geodezyjną rozpoczęła się w 1963 roku, kiedy to, po zdaniu egzaminów wstępnych z języka polskiego, matematyki i rysunku odręcznego, zostałem uczniem Technikum Drogowego. Początki nauki były dla mnie trudne, codziennie musiałem dojeżdżać do szkoły, brakowało podręczników, nowe otoczenie, nauczyciele, koledzy, wszystko to powodowało trudny do opanowania stres. Jak ciężko było pogodzić wymagania i przezwyciężyć trudności, świadczyć może fakt, iż z 43 uczniów na początku pierwszej klasy, w ciągu pierwszego roku, odeszło 10 osób. Trudności spotkały nie tylko mnie, Ci, którzy mieszkali w internacie mogli tylko raz w miesiącu odwiedzić dom rodzinny, a więc uczniowie mieszkający poza Jarosławiem np. w Krośnie czy Mielcu spędzali z najbliższymi jedynie kilka godzin. W szkole obowiązywał wówczas sześciodniowy tydzień pracy.

Więcej: Szkoła życia

 

Jak sobie wykosicie…

Więcej…

Jestem absolwentką Technikum Geodezyjnego, które ukończyłam w 1981 r. Miałam to szczęście, że moją wychowawczynią była prof. Karolina Kubal, to od Niej nauczyłam się wrażliwości, troski o słabych, samotnych, potrzebujących życzliwości i pomocy. Z inicjatywy pani Kubalowej opiekowaliśmy się osobami starszymi, mieliśmy przydzielonych podopiecznych, do których należało zaniesienie obiadu z bursy oraz przyniesienie węgla.

Więcej: Jak sobie wykosicie…

 

Moja przygoda z Technikum Drogowo-Geodezyjnym

Więcej…Pracę w naszej szkole rozpocząłem jako wychowawca w Internacie w latach 1975 –1978 oraz nauczyciel języka polskiego od 1978 r., gdy przejąłem obowiązki pani prof. Aleksandry Gorzkowicz. Następnie pełniłem funkcję zastępcy dyrektora od spraw wychowawczych oraz kierownika Wydziału Zaocznego.

Więcej: Moja przygoda z Technikum Drogowo-Geodezyjnym

 

Ułatwienia dostępu

Godło

Misja szkoły

Zespół Szkół Drogowo-Geodezyjnych i Licealnych im. Augusta Witkowskiego w Jarosławiu wyposaża swoich uczniów w wiedzę i umiejętności oraz kształtuje postawy, które pomogą im znaleźć się w społeczeństwie, a także sprostać wyzwaniom, jakie niesie szybki rozwój cywilizacji.

BIP

Do rozpoczęcia roku szkolnego pozostało

Kontakt

Sekretariat szkoły

czynny od poniedziałku do piątku
w godzinach od 7.30 do 15.30

tel./fax. 16 621 32 82
16 621 64 98
e-mail: sekretariat@tdgjar.edu.pl

Adres

ul. Świętego Ducha 1
37-500 Jarosław
woj. podkarpackie

Mapa Dojazdu

Strony godne uwagi

Powiat Jarosławski

Miasto Jarosław

Zespół Placówek Oświatowo-Wychowawczych w Jarosławiu

PWSTE w Jarosławiu

Zobacz też...

Baner Baner Baner