Liceum Ogólnokształcące (po gimnazjum)

Klasa 1AKlasa 1BKlasa 1LKlasa 1M

KLASA ARCHITEKTONICZNA

Przedmioty rozszerzone: matematyka, fizyka/geografia, historia, j. angielski, z programami autorskimi: j. angielski w architekturze, architektura w zarysie i archiCad.

Język obcy na poziomie podstawowym do wyboru: j. hiszpański lub j. niemiecki.

Przedmioty punktowane: j. polski, matematyka, geografia, j. obcy.

Klasa architektoniczna przygotowuje do studiów na kierunkach architektonicznych i politechnicznych.

Innowacje: w klasie II prowadzona jest innowacja pedagogiczna „Architektura w zarysie”. Podczas tych zajęć uczniowie poznają techniki rysunku architektonicznego. Dodatkowo realizowana jest innowacja „Język angielski w architekturze”. Uczniowie poszerzają swoją wiedzę i umiejętności niezbędne do użycia terminologii architektonicznej, architektury oraz historii sztuki. W klasie III uczniowie zapoznają się ze specjalistycznym programem komputerowym. ArchiCad. Jest to jedno z podstawowych narzędzi wykorzystywanych przez architektów do projektowania.

* Innowacja planowana. Realizacja po otrzymaniu zgody Zarządu Powiatu Jarosławskiego 

KLASA BIOTECHNOLOGICZNA

Przedmioty rozszerzone: biologia, chemia, j. angielski/matematyka, z programem autorskim – j. angielski w medycynie.

Język obcy na poziomie podstawowym: j. niemiecki.

Przedmioty punktowane: j. polski, matematyka, biologia, chemia.

Klasa biologiczna-chemiczna przygotowująca uczniów przede wszystkim do studiowania na kierunkach medycznych i pokrewnych oraz przyrodniczych.

Innowacje: W klasie II realizowana jest innowacja „Język angielski w medycynie”, uczniowie poznają leksykę dotyczącą zagadnień specjalistycznych medycznych, którymi posługują się lekarze i ratownicy medyczni w świecie medycyny

KLASA LINGWISTYCZNO – ARTYSTYCZNA (językowa)

Przedmioty rozszerzone: j. polski, j. angielski, historia, geografia, z programami autorskimi: tłumaczeniowym z j. angielskiego lub państwa i prawa oraz zajęć artystycznych.

Język obcy na poziomie podstawowym do wyboru: j. hiszpański lub j. francuski.

Przedmioty punktowane: j. polski, matematyka, j. obcy, historia

Klasa lingwistyczno-artystyczna przygotowująca do studiów humanistycznych, filologicznych i lingwistycznych. Dzięki realizowanym zajęciom teatralnym stwarza możliwość odkrycia i rozwoju talentu scenicznego.

Innowacja: „Podstawy tłumaczenia” – uczniowie poznają techniki wykorzystywane podczas tłumaczeń konsekutywnych, symultanicznych oraz tłumaczeń pisemnych. Warsztat artystyczny” ma na celu ułatwienie uczniom zrozumienia procesów artystycznych oraz społecznych, a także przygotowanie ich do analizy i interpretacji współczesnych tekstów kultury. Dodatkowo uczeń nabędzie wiedzę z zakresu historii kultury z elementami sztuki klasycznej. Będzie ona stanowiła kontekst do poznawania zjawisk zachodzących w kulturze współczesnej oraz ich pogłębionej analizy.

KLASA MATEMATYCZNO – PRZYRODNICZA

Przedmioty rozszerzone: matematyka, informatyka, fizyka/geografia, j. angielski, z programem autorskim – grafika komputerowa.

Język obcy na poziomie podstawowym do wyboru: j. niemiecki.

Przedmioty punktowane: j. polski, matematyka, j. obcy, informatyka.

Klasa o ukierunkowaniu politechnicznym przygotowująca do studiów na kierunkach związanych z naukami ścisłymi oraz na studiach technicznych i informatycznych.

Innowacje: „Grafika komputerowa” – uczeń zdobywa wiedzę z zakresu projektowania i przetwarzania grafiki komputerowej, fotografii, edycji filmów i technologii internetowych. Będzie przygotowany do pracy
w firmach świadczących usługi internetowe, zajmujących się składem i montażem komputerowym
w obszarach reklamy, prezentacji, plastyki i wizualizacji danych.

Jeśli ciekawi Cię, co potrafimy, możesz obejrzeć próbkę naszych umiejętności.

* Innowacja planowana. Realizacja po otrzymaniu zgody Zarządu Powiatu Jarosławskiego

Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support