GEODETA W FINALE OGÓLNOPOLSKIM

dsc 7465

Tradycyjnie, jak co roku w okresie wiosennym, odbyła się już XXXIV edycja Olimpiady Wiedzy Geodezyjnej i Kartograficznej, w której już niejednokrotnie nasi absolwenci zdobywali laury. Tym razem gospodarzem był Zespół Szkół Budowlanych w Lublinie, w którym funkcjonuje Technikum Geodezyjne. W dniach 20-22 kwietnia br. trwały zmagania 24 drużyn reprezentujących najlepsze szkoły geodezyjne w kraju. Regulamin Olimpiady przewiduje sprawdziany z wiedzy teoretycznej w formie zadań tekstowych i testowych oraz umiejętności praktyczne. Nasze technikum reprezentowali: Karol Miś, Jakub Zarzyczny i Kamil Zarzyczny, wszyscy z klasy 4 geodezyjnej. Pomimo niesprzyjającej aury nasza reprezentacja wykonała dobrze zadania praktyczne, co pozwoliło ostatecznie zająć 7 miejsce drużynowo. Najlepsze wyniki uzyskała reprezentacja Technikum w Lublinie.

Wyniki indywidualne pozwoliły zakwalifikować się braciom Jakubowi i Kamilowi Zarzycznym do etapu okręgowego, zaś do finału centralnego Kamilowi Zarzycznemu. Nasz reprezentant po zaciętej walce w finale, gdzie uczestnicy odpowiadają ustnie na pytania, które oceniało pięcioosobowe jury, zajął ostatecznie 7 miejsce. Uzyskując zaszczytny tytuł finalisty, zdobył cenne nagrody rzeczowe i co najważniejsze, indeks dowolnej uczelni o kierunku geodezyjnym.

img 6275 1

Do wakacji pozostało