„Ciemno wszędzie, głucho wszędzie, Co to będzie, co to będzie?”

IMG 4850

W ramach zajęć języka polskiego klasa 2j z prof. Marzeną Martynowicz przygotowała inscenizację dramatu Adama Mickiewicza „Dziady" cz. II. Klasowy spektakl odbył się 10 października w naszej szkole.

Cała klasa bardzo mocno zaangażowała się w przedstawienie. Główne role odgrywali: Mateusz Sawa (Guślarz), Klaudia Mazurkiewicz (Starzec), Kinga Panek oraz Małgorzata Walczak (Józio i Rózia), Marlena Pieniądz (Sowa), Oliwia Bajdak (Kruk), Aleksandra Chudy (Zosia), Adrianna Bury (Widmo), Katarzyna Witko (Pasterka) oraz Liliana Socha (Widmo Złego Pana). Z kolei pozostała część klasy obsadzona została w roli Chóru wieśniaków i wieśniaczek. Mimo braku czasu na przygotowanie, sztuka była naprawdę profesjonalna. Klimat czasów XIX w. oddawały przede wszystkim znakomite stroje aktorów, ludowość oraz muzyka, która dopełniała atmosferę skupienia i grozy. Z drugiej strony pozwoliło nam to na jeszcze lepsze zrozumienie przekazu lektury.

Magda Kalemba, kl. 2j


Klikając w fotografię, wejdziesz do galerii zdjęć

Ułatwienia dostępu

Godło

Misja szkoły

Zespół Szkół Drogowo-Geodezyjnych i Licealnych im. Augusta Witkowskiego w Jarosławiu wyposaża swoich uczniów w wiedzę i umiejętności oraz kształtuje postawy, które pomogą im znaleźć się w społeczeństwie, a także sprostać wyzwaniom, jakie niesie szybki rozwój cywilizacji.

BIP

Do wakacji pozostało

Kontakt

Sekretariat szkoły

czynny od poniedziałku do piątku
w godzinach od 7.30 do 15.30

tel./fax. 16 621 32 82
16 621 64 98
e-mail: sekretariat@tdgjar.edu.pl

Adres

ul. Świętego Ducha 1
37-500 Jarosław
woj. podkarpackie

Mapa Dojazdu

Strony godne uwagi

Powiat Jarosławski

Miasto Jarosław

Zespół Placówek Oświatowo-Wychowawczych w Jarosławiu

PWSTE w Jarosławiu

Zobacz też...

Baner Baner Baner