„Ciemno wszędzie, głucho wszędzie, Co to będzie, co to będzie?”

IMG 4850

W ramach zajęć języka polskiego klasa 2j z prof. Marzeną Martynowicz przygotowała inscenizację dramatu Adama Mickiewicza „Dziady" cz. II. Klasowy spektakl odbył się 10 października w naszej szkole.

Cała klasa bardzo mocno zaangażowała się w przedstawienie. Główne role odgrywali: Mateusz Sawa (Guślarz), Klaudia Mazurkiewicz (Starzec), Kinga Panek oraz Małgorzata Walczak (Józio i Rózia), Marlena Pieniądz (Sowa), Oliwia Bajdak (Kruk), Aleksandra Chudy (Zosia), Adrianna Bury (Widmo), Katarzyna Witko (Pasterka) oraz Liliana Socha (Widmo Złego Pana). Z kolei pozostała część klasy obsadzona została w roli Chóru wieśniaków i wieśniaczek. Mimo braku czasu na przygotowanie, sztuka była naprawdę profesjonalna. Klimat czasów XIX w. oddawały przede wszystkim znakomite stroje aktorów, ludowość oraz muzyka, która dopełniała atmosferę skupienia i grozy. Z drugiej strony pozwoliło nam to na jeszcze lepsze zrozumienie przekazu lektury.

Magda Kalemba, kl. 2j

Klikając w fotografię, wejdziesz do galerii zdjęć

Do rozpoczęcia wakacji pozostało: