Pomoc dla misji w Afryce

post1

5 – 6 czerwca 2012 r. w naszej szkole, Koło Caritas zorganizowało zbiórkę pieniędzy na rzecz wsparcia działalności misji katolickiej w Afryce wschodniej (Uganda).

Placówka misyjna działa na tym obszarze od 2001 r. Obsługuje ją zakon oo. Franciszkanów – prowincja św. Antoniego i bł. Jakuba Strzemię.

Działalność placówki misyjnej obejmuje pracę duszpasterską, prowadzenie podstawowych wspólnot kościelnych, obsługę punktów dojazdowych i prace na rzecz rozwoju życia społecznego. Misjonarze oprócz głoszenia Ewangelii, prowadzą szkolenia dla rolników dotyczące gromadzenia żywności i budowania studni. Dla młodzieży organizują zawody sportowe. Od roku 2002 parafia prowadzi szkółkę drzewek owocowych i innych roślin. W ostatnim czasie misjonarze podjęli się budowy kościoła parafialnego, klasztoru i szkoły podstawowej.

Wszystkim, którzy włączyli się akcję mającą na celu wsparcie działalności katolickiej misji w Ugandzie, serdecznie dziękujemy.

Michał Kłopot

Ułatwienia dostępu

Godło

Misja szkoły

Zespół Szkół Drogowo-Geodezyjnych i Licealnych im. Augusta Witkowskiego w Jarosławiu wyposaża swoich uczniów w wiedzę i umiejętności oraz kształtuje postawy, które pomogą im znaleźć się w społeczeństwie, a także sprostać wyzwaniom, jakie niesie szybki rozwój cywilizacji.

BIP

Do wakacji pozostało

Kontakt

Sekretariat szkoły

czynny od poniedziałku do piątku
w godzinach od 7.30 do 15.30

tel./fax. 16 621 32 82
16 621 64 98
e-mail: sekretariat@tdgjar.edu.pl

Adres

ul. Świętego Ducha 1
37-500 Jarosław
woj. podkarpackie

Mapa Dojazdu

Strony godne uwagi

Powiat Jarosławski

Miasto Jarosław

Zespół Placówek Oświatowo-Wychowawczych w Jarosławiu

PWSTE w Jarosławiu

Zobacz też...

Baner Baner Baner