Pomoc dla misji w Afryce

post1

5 – 6 czerwca 2012 r. w naszej szkole, Koło Caritas zorganizowało zbiórkę pieniędzy na rzecz wsparcia działalności misji katolickiej w Afryce wschodniej (Uganda).

Placówka misyjna działa na tym obszarze od 2001 r. Obsługuje ją zakon oo. Franciszkanów – prowincja św. Antoniego i bł. Jakuba Strzemię.

Działalność placówki misyjnej obejmuje pracę duszpasterską, prowadzenie podstawowych wspólnot kościelnych, obsługę punktów dojazdowych i prace na rzecz rozwoju życia społecznego. Misjonarze oprócz głoszenia Ewangelii, prowadzą szkolenia dla rolników dotyczące gromadzenia żywności i budowania studni. Dla młodzieży organizują zawody sportowe. Od roku 2002 parafia prowadzi szkółkę drzewek owocowych i innych roślin. W ostatnim czasie misjonarze podjęli się budowy kościoła parafialnego, klasztoru i szkoły podstawowej.

Wszystkim, którzy włączyli się akcję mającą na celu wsparcie działalności katolickiej misji w Ugandzie, serdecznie dziękujemy.

Michał Kłopot

Do końca wakacji zostało: