Zakończenie roku szkolnego dla klas maturalnych

27 kwietnia br. odbyło się uroczyste pożegnanie tegorocznych maturzystów.

O godz. 11 uczniowie klas maturalnych Mszą św. w Kolegiacie, dziękowali Panu Bogu za czas nauki w szkole średniej. Eucharystię w intencji młodzieży sprawował ks. Władysław Dubiel, katecheta naszej szkoły. Uczniom w modlitwie towarzyszyli również, nauczyciele i wychowawcy. Po Mszy św. uczestnicy liturgii, zwyczajem lat ubiegłych, zrobili sobie pamiątkowe zdjęcie, na schodach Jarosławskiej Kolegiaty.

Dalsza część uroczystości odbyła się w budynku szkoły. Na sali gimnastycznej zebranych uczniów, nauczycieli i przybyłych gości, przywitał dyrektor ZSDGiL Pan Tadeusz Panek. W swoich słowach skierowanych do maturzystów podkreślił, że czas młodości jest najpiękniejszym okresem w życiu każdego człowieka: „Wy droga młodzieży spędziliście go w tej szkole. Niech to co nauczyliście się tutaj zaowocuje w przyszłości". W imieniu maturzystów głos zebrała uczennica Kasia Kubejko, która podziękowała nauczycielom za wszelki trud w przygotowaniu najstarszych klas do egzaminu dojrzałości.

Najważniejszym punktem uroczystości było wręczenie uczniom nagród, za bardzo dobre wyniki w nauce i wzorowe zachowanie. Na zakończenie przyszli maturzyści po raz ostatni zasiedli do szkolnych ław, by otrzymać od swoich wychowawców świadectwo ukończenia szkoły. Teraz przed nimi już tylko matura.

Joanna Pietluch

Zapraszamy do obejrzenia galerii fotograficznej. Fot. Marek Biały

Zdjęcia przed Kolegiatą

Do końca wakacji zostało: