Wycieczka do Karpacza

2017-09-05w4

Dnia 5 września br. uczniowie kl. 2 j oraz 2gwraz z opiekunami wybrali się na szkolną wycieczkę do Karpacza.
Pierwszego dnia po przyjeździe zostaliśmy oprowadzeni przez naszego sudeckiego przewodnika po krainie wygasłych wulkanów. Widoki były przepiękne, każdy z nas szedł z uśmiechem na twarzy. Następnie poszliśmy szlakiem wzdłuż wąwozu rzeki Jawornik i doszliśmy na szczyt o nazwie Rataj. Po godzinnej wędrówce odpoczywaliśmy na słonecznej łące.

Po odpoczynku pojechaliśmy naszym autokarem do Jawora. Zwiedziliśmy rynek i cudowny kościół pokoju, który jest wpisany na światową listę UNESCO. Następnie wybraliśmy się do wsi Grodziec, gdzie zwiedziliśmy tamtejszy późnogotyckizamek. Przewodnik oprowadzał nas po komnatach, weszliśmy na wieżę widokową, gdzie mogliśmy podziwiać zapierające dech w piersi widoki. Po całodniowym zwiedzaniu udaliśmy się do naszego ośrodka. Drugiego dnia wycieczki wyruszyliśmy do Szklarskiej Poręby, skąd wyciągiem dostaliśmy się na górę o nazwie Szrenica,położonej w zachodniej części Karkonoszy w pobliżu granicy państwowej z Czechami. Na jej szczycie znajduje się schronisko, w którym mogliśmy się ogrzać. Następnie przewodnik zaprowadził nas do źródła rzeki Łaby, która według miejscowych podań jest ,,czerwona od krwi Saracenów”. Po zejściu ze Szrenicy podziwialiśmy wodospad Kamieńczyka, który jest tłumnie odwiedzany przez obcokrajowców.Trzeciego dnia udaliśmy się do świątyni Wang w Karpaczu, gdzie wysłuchaliśmy ciekawego wykładu na temat historii tego miejsca. Następnie czekał nas długi spacer po Karkonoskim Parku Narodowym. Spacerując dotarliśmy do Schroniska PTTK - Samotnia nad Małym Stawem w Kotle Małego Stawu. Pogoda nam dopisywała, więc postanowiliśmy zdobyć najwyższy szczyt Karkonoszy - Śnieżkę. Na Śnieżce podziwialiśmy budynek Obserwatorium Meteorologicznego, przypominający spodki i nazywany „latającymi talerzami”. Jest to jedno z dwóch w Polsce (obok Kasprowego Wierchu) Wysokogórskich Obserwatoriów Meteorologicznych. Z przewodnikiem na czele dzielnie pokonywaliśmy kolejne metry. Z każdym krokiem widoki były coraz piękniejsze. Zmęczeni parogodzinnym marszem, doszliśmy do naszego ośrodka, gdzie czekał już na nas pyszny obiad. Po obiedzie wyjechaliśmy z Karpacza. Tak zakończyła się ta wspaniała wycieczka, za którą dziękujemy organizatorom i naszym wspaniałym nauczycielom. Oby więcej takich wycieczek!

 

Julia Bochnak kl. 2j

 

2017-09-05w1

2017-09-05w2

2017-09-05w3

Zobacz pozostałe zdjęcia

Ułatwienia dostępu

Godło

Misja szkoły

Zespół Szkół Drogowo-Geodezyjnych i Licealnych im. Augusta Witkowskiego w Jarosławiu wyposaża swoich uczniów w wiedzę i umiejętności oraz kształtuje postawy, które pomogą im znaleźć się w społeczeństwie, a także sprostać wyzwaniom, jakie niesie szybki rozwój cywilizacji.

BIP

Do rozpoczęcia roku szkolnego pozostało

Kontakt

Sekretariat szkoły

czynny od poniedziałku do piątku
w godzinach od 7.30 do 15.30

tel./fax. 16 621 32 82
16 621 64 98
e-mail: sekretariat@tdgjar.edu.pl

Adres

ul. Świętego Ducha 1
37-500 Jarosław
woj. podkarpackie

Mapa Dojazdu

Strony godne uwagi

Powiat Jarosławski

Miasto Jarosław

Zespół Placówek Oświatowo-Wychowawczych w Jarosławiu

PWSTE w Jarosławiu

Zobacz też...

Baner Baner Baner