DZIEŃ ZIEMI 2017 w GEO

W dniu 24.04.2017 r. uczniowie klasy 1b przygotowali szkolne obchody Dnia Ziemi. Wspólnie z kolegami i koleżankami uczcili ten dzień, zdobiąc się różnokolorowymi wiankami oraz kwiatami. Tego dnia szkolne korytarze były pełne plakatów, które nawoływały do troski o środowisko naturalne.

Uczniowie chcieli w ten sposób zwiększyć świadomość społeczności uczniowskiej na temat tego, jak kruchy jest ekosystem planety ludzi. Podczas długiej przerwy promowali oni postawy ekologiczne, rozdając zielone balony z napisem "Bądź EKO!". Zatroszczyli się również o to, aby przeprowadzić wywiady z uczniami, chcąc dowiedzieć się jakie znaczenie mają dla nich obchody Dnia Ziemi. Całemu wydarzeniu towarzyszyły uśmiechy i radość, udzielające się społeczności szkolnej. Sądzę, że złote myśli związane tematycznie z obchodzonym świętem, niewątpliwie pozostaną w pamięci wszystkich, którzy je otrzymali, czyniąc tym samym z uczniów naszego liceum, młodych ekologów.

Opracowała:

Oliwia Oleksiewicz