Aktualności ogólne

Wycieczka do Karpacza

Więcej…

Dnia 5 września br. uczniowie kl. 2 j oraz 2gwraz z opiekunami wybrali się na szkolną wycieczkę do Karpacza.
Pierwszego dnia po przyjeździe zostaliśmy oprowadzeni przez naszego sudeckiego przewodnika po krainie wygasłych wulkanów. Widoki były przepiękne, każdy z nas szedł z uśmiechem na twarzy. Następnie poszliśmy szlakiem wzdłuż wąwozu rzeki Jawornik i doszliśmy na szczyt o nazwie Rataj. Po godzinnej wędrówce odpoczywaliśmy na słonecznej łące.

Więcej: Wycieczka do Karpacza

 

Spotkanie z rodzicami klas pierwszych

 

 

Tradycyjne w naszej szkole spotkanie z rodzicami klas pierwszych odbyło się w piątek, 15 września. Po przedstawieniu wychowawców, zapoznaniu z historią szkoły i obowiązującymi w niej zasadami, rodzice dowiedzieli się nieco o kierunkach nauczania i życiu szkolnym. 

Więcej: Spotkanie z rodzicami klas pierwszych

 

Wyjazd naukowy do Lublina

 

2017-09-12 12

 

W dniu 12.09.2017r. uczniowie  kl.  2m pod opieką Pań: B. Pajdy oraz E. Kalinowskiej-Bąk , uczestniczyli  w wycieczce naukowej do Lublina. Uczniowie mieli okazję uczestniczyć w pokazach z fizyki organizowanych przez Instytut Fizyki Uniwersytetu Marii Curie - Skłodowskiej.

Więcej: Wyjazd naukowy do Lublina

   

Spotkanie z architekturą …

b_200_150_16777215_0___images_2017-09-13sza.jpg

 

            W dniu 13 września br. odbyło się spotkanie z architektem, Panem dr. Bartoszem Żukowskim z Instytutu Architektury w Rzeszowie, w którym uczestniczyli nasi przyszli architekci, czyli uczniowie kl. 1a. Spotkanie miało na celu przybliżenie technik i form stosowanych w rysunku architektonicznym. Uczniowie mieli okazję podziwiać prace starszych kolegów, a także obejrzeć interesujące filmiki z plenerów.

Więcej: Spotkanie z architekturą …

 

Pierwszy dzwonek za nami ! Rok szkolny 2017 / 2018 rozpoczęty.

dsc 7454  Uroczystość inauguracji nowego roku szkolnego rozpoczęła się Mszą Świętą w Jarosławskiej Kolegiacie o godz. 9.30. Następnie wszyscy udali się do budynku szkoły, gdzie na sali gimnastycznej odbył się uroczysty apel. Uczestniczyli w nim wyjątkowi goście : p. Lucyna Paulo– Naczelnik Wydziału Edukacji i Spraw Społecznych,  p. Tadeusz Chrzan – Starosta Jarosławski i p. Józef Szkoła – Wicestarosta. Starosta Jarosławski, przemawiając życzył wszystkim owocnej pracy i nauki.

Więcej: Pierwszy dzwonek za nami ! Rok szkolny 2017 / 2018 rozpoczęty.

 

Konsultacje z języka polskiego

21 sierpnia o godz. 8.30 odbędą się konsultacje  z języka polskiego.
 
Renata Wilamowska
 

Był pasjonatem nie tylko matematyki

pk  Trudno pisać o śp. Piotrze Kmieciku w czasie przeszłym, zwłaszcza, gdy jeszcze  jesienią, spotykając się na działce , rozprawialiśmy o wielu sprawach . Bo Piotr wieloma sprawami żywo się interesował, ujmując je swoim ścisłym, matematycznym umysłem , analizując i rozbierając na części.

Więcej: Był pasjonatem nie tylko matematyki

 

Zmarł Piotr Kmiecik długoletni nauczyciel naszej szkoły

nekrologpk

Więcej: Zmarł Piotr Kmiecik długoletni nauczyciel naszej szkoły

 

Nabór wniosków w Programie „Nie zagubić talentu” - 2017 rok

Informujemy, że zgodnie z uchwałą nr VII/144/15 Sejmiku Województwa Podkarpackiego z dnia 27 kwietnia 2015 roku prowadzony jest nabór wniosków o przyznanie stypendiów oraz nagród pieniężnych w ramach Programu i szczegółowych warunków wspierania młodzieży uzdolnionej „Nie zagubić talentu”.

Szczegółowe informacje oraz formularze dotyczące programu dostępne są na stronie:

http://www.ko.rzeszow.pl/

 

ZIELONA SZKOŁA

ZIELONA SZKOŁA 2017

04.06.2017- 09.06.2017

Szum morza, piasek, zachody słońca... marzenia..., ale już nie dla nas, czyli dla uczniów klas 1a,1b, 1c, 1j i 1s. Tydzień temu a dokładniej 4 czerwca o 23:30 wybraliśmy się w kierunku naszego pięknego morza. Ku uciesze uczniów po 9 godzinach jazdy obudziło nas RADIO BODZIO czyli nasz wspaniały kierownik wycieczki. Pełni entuzjazmu i energii rozpoczęliśmy zwiedzanie Torunia. Pod pilnym okiem nauczycieli chętnie słuchaliśmy ciekawostek, które starała się zaspanej młodzieży przekazać pani przewodnik. Będąc myślami już nad morzem kroczyliśmy dumnie po starówce Torunia. Następnie wybraliśmy się do Szymbarku podziwiać najdłuższą deskę świata, dom do góry nogamii sentymentalny Dom Sybiraka. Kluczowym momentem dnia był przyjazd do Jastrzębiej Góry, co równało się z wyjściem na plaże. Wówczas 17-letni uczniowie zmienili się w małe dzieci, cieszące się piaskiem, morzem i zachodem słońca…

Więcej: ZIELONA SZKOŁA

 

Strona 1 z 58

Ułatwienia dostępu

Godło

Misja szkoły

Zespół Szkół Drogowo-Geodezyjnych i Licealnych im. Augusta Witkowskiego w Jarosławiu wyposaża swoich uczniów w wiedzę i umiejętności oraz kształtuje postawy, które pomogą im znaleźć się w społeczeństwie, a także sprostać wyzwaniom, jakie niesie szybki rozwój cywilizacji.

BIP

Do rozpoczęcia roku szkolnego pozostało

Kontakt

Sekretariat szkoły

czynny od poniedziałku do piątku
w godzinach od 7.30 do 15.30

tel./fax. 16 621 32 82
16 621 64 98
e-mail: sekretariat@tdgjar.edu.pl

Adres

ul. Świętego Ducha 1
37-500 Jarosław
woj. podkarpackie

Mapa Dojazdu

Strony godne uwagi

Powiat Jarosławski

Miasto Jarosław

Zespół Placówek Oświatowo-Wychowawczych w Jarosławiu

PWSTE w Jarosławiu

Zobacz też...

Baner Baner Baner