Klasa 1a

klasa matematyczno-architektoniczna z innowacjami - architektura w zarysie z elementami rysunku, informatyka w architekturze oraz język angielski w architekturze

Klasa matematyczno-architektoniczna to klasa wyjątkowa przede wszystkim z dwóch powodów. Po pierwsze, realizujemy w niej aż trzy innowacje pedagogiczne, po drugie, łączymy coś, co z pozoru się wyklucza, a więc nauki ścisłe (rozszerzona matematyka) i humanistyczne (rozszerzona historia). Jednak to wszystko ma sens, zarówno innowacje, które się uzupełniają i stanowią logiczną kontynuację, jak też dobór przedmiotów rozszerzonych niezbędnych na takim kierunku (między innymi ze względu na wymagania stawiane w rekrutacji przez uczelnie wyższe).

Zaczynamy już w klasie pierwszej. Uczniowie odbywają spotkania z architektami, uczestniczą w wykładach na terenie szkoły oraz na wydziale Architektury Wnętrz Państwowej Wyższej Szkoły Wschodnioeuropejskiej w Przemyślu. Poznają też podstawy rysunku odręcznego. Zajęcia wprowadzające w klasie pierwszej kończą się wykonaniem pracy w formacie A2.

W klasie drugiej prowadzona jest innowacja pedagogiczna „Architektura w zarysie". Podczas tych zajęć uczniowie poznają techniki rysunku architektonicznego. Dwie godziny w tygodniu, pod czujnym okiem prowadzącego zajęcia architekta, uczą się, jak oddać perspektywę, czy też do czego może posłużyć światłocień. Są to zajęcia praktyczne, które rozwijają sprawności manualne oraz wyobraźnię.

Dodatkowo w klasie drugiej realizowana jest innowacja „Język angielski w architekturze". Uczniowie poszerzają swoją wiedzę i umiejętności niezbędne do użycia terminologii architektonicznej użytej w kontekście czytania różnego rodzaju tekstów pisanych oraz wypowiedzi ustnych dotyczących architektury oraz historii sztuki.

W klasie trzeciej uczniowie zapoznają się ze specjalistycznym programem komputerowym ArchiCad. Jest to jedno z podstawowych narzędzi wykorzystywanych przez architektów do projektowania. W ramach realizacji innowacji pedagogicznej „Informatyka w architekturze" uczniowie nabywają więc wiedzę i praktyczne umiejętności niezbędne do obsługiwania programów architektonicznych tego typu. Zajęcia odbywają się w pracowni komputerowej w wymiarze dwóch godzin lekcyjnych tygodniowo.

20170209 134055

 

Zobacz galerię zdjęć 


Podsumowując, staramy się wyposażyć naszych uczniów w wiedzę (rozszerzona matematyka, historia, język angielski branżowy) i umiejętności (rysunek odręczny, obsługa profesjonalnego programu komputerowego), które będą mogli wykorzystać w przyszłości, realizując swoje marzenia. Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do odwiedzenia naszej Szkoły, gdzie można na własne oczy obejrzeć efekty pracy uczniów klas matematyczno-architektonicznych.

Ułatwienia dostępu

Godło

Misja szkoły

Zespół Szkół Drogowo-Geodezyjnych i Licealnych im. Augusta Witkowskiego w Jarosławiu wyposaża swoich uczniów w wiedzę i umiejętności oraz kształtuje postawy, które pomogą im znaleźć się w społeczeństwie, a także sprostać wyzwaniom, jakie niesie szybki rozwój cywilizacji.

BIP

Do rozpoczęcia roku szkolnego pozostało

Kontakt

Sekretariat szkoły

czynny od poniedziałku do piątku
w godzinach od 7.30 do 15.30

tel./fax. 16 621 32 82
16 621 64 98
e-mail: sekretariat@tdgjar.edu.pl

Adres

ul. Świętego Ducha 1
37-500 Jarosław
woj. podkarpackie

Mapa Dojazdu

Strony godne uwagi

Powiat Jarosławski

Miasto Jarosław

Zespół Placówek Oświatowo-Wychowawczych w Jarosławiu

PWSTE w Jarosławiu

Zobacz też...

Baner Baner Baner