Technik Geodeta

Cele kształcenia w zawodzie technik geodeta

Absolwent szkoły kształcącej w zawodzie technik geodeta powinien być przygotowany do wykonywania następujących zadań zawodowych:

zakładania i pomiaru osnów geodezyjnych oraz wykonywania pomiarów sytuacyjnych i wysokościowych terenu;

sporządzania opracowań geodezyjnych i kartograficznych na podstawie danych pomiarowych lub projektowych;

wykonywania pomiarów realizacyjnych, inwentaryzacyjnych, powykonawczych i kontrolnych obiektów budowlanych i urządzeń technicznych oraz opracowywania wyników tych pomiarów;

wykonywania rozgraniczeń, podziałów i scaleń nieruchomości;

zakładania i aktualizacji bazy danych katastru nieruchomości;

wprowadzenia danych do państwowego zasobu geodezyjnego i kartograficznego oraz ich aktualizacji.

Cwiczenia  geodezyjne3