Klasa 1m

klasa matematyczno-informatyczna z innowacjami - komputerowa grafika użytkowa oraz język angielski
w informatyce

Z pewnością domyślasz się, czym zajmujemy się realizując innowację Komputerowa grafika użytkowa, dodamy więc tylko garść szczegółów.

Zajęcia odbywają się w klasie drugiej. Przeznaczone na nie dwie dodatkowe godziny tygodniowo realizowane są w blokach, co ułatwia konsolidację tematyczną zajęć. Poza tym, taki sposób realizacji innowacji daje nam możliwość odpocząć po przyziemnej nauce np. programowania.

Innowacja ma ograniczone ramy czasowe, więc skupiamy się głównie na trzech dziedzinach: fotografii, filmie i Internecie. Uczymy się tworzenia i obróbki cyfrowej zdjęć, montażu filmów, tworzenia stron internetowych. Zajęcia odbywają się w pracowni komputerowej, ale też w plenerze. Mamy do dyspozycji profesjonalny sprzęt i oprogramowania (Corel, Adobe Lightroom, Edius), co zapewnia wszystkim chętnym możliwość nabycia wiedzy i praktycznych umiejętności, które będą mogli wykorzystać w przyszłości.

Jeśli ciekawi Cię, co potrafimy, możesz obejrzeć próbkę naszych umiejętności

Innowacja pedagogiczna Język angielski w informatyce realizowana jest w klasie pierwszej. W ramach lekcji języka angielskiego poszerzamy wiedzę w zakresie terminologii związanej z technologią informacyjną. Zaczynamy od podstawowych pojęć dotyczących budowy komputera i obsługi głównych programów użytkowych, a kończymy na terminologii związanej z działalnością w Internecie. Uczymy się również poprzez przygotowywanie prezentacji multimedialnych.

Galeria zdjęć 

Ułatwienia dostępu

Godło

Misja szkoły

Zespół Szkół Drogowo-Geodezyjnych i Licealnych im. Augusta Witkowskiego w Jarosławiu wyposaża swoich uczniów w wiedzę i umiejętności oraz kształtuje postawy, które pomogą im znaleźć się w społeczeństwie, a także sprostać wyzwaniom, jakie niesie szybki rozwój cywilizacji.

BIP

Do rozpoczęcia roku szkolnego pozostało

Kontakt

Sekretariat szkoły

czynny od poniedziałku do piątku
w godzinach od 7.30 do 15.30

tel./fax. 16 621 32 82
16 621 64 98
e-mail: sekretariat@tdgjar.edu.pl

Adres

ul. Świętego Ducha 1
37-500 Jarosław
woj. podkarpackie

Mapa Dojazdu

Strony godne uwagi

Powiat Jarosławski

Miasto Jarosław

Zespół Placówek Oświatowo-Wychowawczych w Jarosławiu

PWSTE w Jarosławiu

Zobacz też...

Baner Baner Baner