Witkowski sportem stoi

sport„Witkowski sportem stoi”- to powiedzenie świetnie się sprawdza, jeżeli chodzi o Zespół Szkół Drogowo-Geodezyjnych i Licealnych im. Augusta Witkowskiego w Jarosławiu. Dowodem są liczne sukcesy uczniów na szczeblu powiatowym jak i rejonowym w różnych dyscyplinach sportowych. Najważniejsze w tym roku to: półfinał wojewódzki w badmintonie dziewcząt i chłopców, pierwsze miejsce w powiecie i 4 miejsce w finale rejonowym w piłce siatkowej chłopców, 3 miejsce w finale powiatowym licealiady w piłce siatkowej dziewcząt, 1 miejsce w finale powiatowym w sztafetowych biegach przełajowych dziewcząt, a w finale wojewódzkim 14 lokata oraz 3 miejsce w sztafetowych biegach przełajowych chłopców. Kolejne sukcesy to pierwsze miejsce w finale powiatowym i awans do finału rejonowego w piłce koszykowej chłopców, 2 miejsce w powiecie i 3 w finale rejonowym w tenisie stołowym chłopców oraz 7 miejsce w powiecie w tenisie stołowym dziewcząt.

Na obiekcie  Witkowskiego tętni sportowe życie szkoły, przykładem mogą być zorganizowane przez kadrę nauczycieli wychowania fizycznego liczne turnieje: piłki nożnej klas pierwszych, Mikołajkowy Turniej Piłki Siatkowej drużyn mieszanych oraz rozgrywki piłki siatkowej klas maturalnych. W szkole odbywają sie zajęcia Szkolnego Klubu Sportowego w  ramach projektu Ministerstwa Sportu i Turystyki oraz organizowane są szkolne wyjazdy na stok narciarski. Szkoła otwarta jest na współzawodnictwo z innymi placówkami powiatu jarosławskiego, czego wyrazem są liczne sparingi w zespołowych grach sportowych oraz organizowanie zawodów na szczeblu powiatowym.

Wszystkie sukcesy i inicjatywy sportowe świadczą o zaangażowaniu nauczycieli i uczniów oraz skuteczności działań w propagowaniu i rozwijaniu ducha sportowego wśród młodzieży w Witkowskim.

Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support