Mistrzowskie wakacje …. !

Wakacje to zazwyczaj czas odpoczynku, a dla Uli Kutyły (kl.3D) – wytężonej pracy i wspaniałych osiągnięć sportowych. Jak mówi Ula :”Moja przygoda z łucznictwem rozpoczęła się, gdy miałam 6 lat…” Od tamtej pory regularnie trenuje pod okiem trenera, Wiesława Kutyły i reprezentuje jarosławski klub UKS Tramp, znajdujący się przy Zespole Szkół Technicznych i Ogólnokształcących w Jarosławiu. Tegoroczne wakacje były dla uczennicy Witkowskiego bardzo udane i pełne sukcesów. Na początku lipca (15-17.07.2022) brała udział w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w Krakowie, gdzie indywidualnie zdobyła wysokie 5. miejsce, a w konkurencji mieszanej razem z kolegą z klubu uzyskali tytuł Mistrzów Polski, zajmując 1. miejsce.

Kolejnym sukcesem Uli było powołanie do Kadry Narodowej i możliwość reprezentowania Polski na Pucharze Europy w Bukareszcie (26-30.07.2022). Tam drużynowo udało się wywalczyć 5. miejsce.

W sierpniu, dzięki udanemu występowi w Rumunii, mogła wziąć udział w najważniejszych zawodach w tegorocznym kalendarzu łuczniczym, czyli w Mistrzostwach Europy, które odbyły się w angielskiej miejscowości Lilleshall (15-20.08.2022). Pomimo niekorzystnych warunków pogodowych Ula wywalczyła miejsce wśród dziesięciu najlepszych juniorek młodszych w Europie, a drużynowo zdobyła 4. miejsce, niestety przegrywając walkę o brąz z reprezentacją Hiszpanii.

Warto dodać, że mistrzowska Ula doskonale potrafi łączyć sport z nauką. Wzorowa uczennica klasy trzeciej o profilu biologiczno-chemicznym będzie w tym roku pełnić też funkcję przewodniczącej zespołu klasowego.

Gratulujemy i życzymy kolejnych wielkich sukcesów!!!

Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support