PIELGRZYMKA MATURZYSTÓW DO CZĘSTOCHOWY

W dniu 2 października uczniowie klas maturalnych 3a, 3b, 3l oraz 3m udali się wraz z opiekunami ks. Michałem Mazurem, Panią Anną Janusz, Panią Celiną Surą do Matki Jasnogórskiej, aby prosić Maryję o zdanie matury oraz dobre wybory życiowe. O godz 14:00 przyjechali na miejsce gdzie brali udział w Konferencji, którą prowadził ks. Marcin Wilk, następnie odbyła się Droga Krzyżowa na Wałach Jasnogórskich, oraz o godz 18:30 odprawiona została Msza św. w intencji maturzystów Archidiecezji przemyskiej pod przewodnictwem Biskupa Częstochowskiego Antoniego Długosza. Ksiądz biskup przedstawił młodym ludziom wskazówki jak nie stracić swojego życia duchowego w dzisiejszych czasach i co pomaga w podejmowaniu właściwych decyzji.

Następnie wszyscy udali się o godz 21:00 na Apel Jasnogórski pod przewodnictwem ks. dr Waldemara Janigi dyrektora Wydziału Nauki Katolickiej Archidiecezji Przemyskiej. Po skończonym Apelu wszyscy udali się do autokaru, gdzie wyruszyli w drogę powrotna do domu. Młodzież była bardzo zadowolona, że pomimo trudnych warunków pandemicznych udało im się razem z kolegami udać się do Częstochowy i pomodlić się u stóp Matki Bożej Jasnogórskiej o swoja przyszłość o zdrowie dla bliskich i pomyślność na egzaminie maturalnym.

Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support