Międzynarodowy sukces ucznia naszej szkoły!

Patryk Wawrzyszko, uczeń klasy 2c, prowadzi własnego bloga na portalu społecznościowym, który zauważyła organizatorka TEDxKids@AcademyInternational, pani Małgorzata Guzy. Pani koordynator tak bardzo spodobały się treści udostępniane przez Patryka, że zaproponowała mu  wysłanie zgłoszenia na TEDxKids. Jak stwierdził Patryk : „Miałem ideę w sercu, więc skorzystałem z szansy.” Już na początku stycznia wysłał filmik, w którym  przedstawił swoje zainteresowania i pasje. Osoby odpowiedzialne za weryfikację uczestników do tej międzynarodowej konferencji, wybrały piętnaścioro mówców z Europy. W tym gronie znalazł się Patryk, którego   mentorem został Hubert Wójcicki, wspierający go podczas dwumiesięcznych przygotowań. Sama konferencja była podzielona na cztery sesje, składające się z występów mówców i występów artystycznych.

Podczas konferencji młodzież przedstawiała swoje oryginalne poglądy i wizje na temat różnych zjawisk w duchu hasła: „Czuję – Myślę – Działam!” Tytuł wystąpienia naszego ucznia to „Sonder – zauważ, poczuj, zareaguj”. Sonder to uczucie, kiedy zdajesz sobie sprawę z tego, że ktoś, kto właśnie cię mija, ma tak samo złożone życie jak ty. Konferencja odbyła się 20 marca 2021 w Warszawie.

Jesteśmy dumni z Patryka i serdecznie gratulujemy mu tak udanego wystąpienia w tym międzynarodowym  przedsięwzięciu!

Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support