Zwolnieni z Teorii już drugi raz w Witkowskim!

Już po raz drugi uczniowie naszej szkoły realizują projekt społeczny w ramach Ogólnopolskiej Olimpiady Zwolnieni z Teorii. Są to uczniowie z klasy 2F. Tym razem pod lupę wzięli temat nowotworów wśród swoich rówieśników. Ich celem jest przeprowadzenie kampanii społecznej w mieście oraz Internecie, która zajmie się takimi zagadnieniami jak: jakie nowotwory najczęściej występują wśród młodzieży, jakie są ich przyczyny oraz objawy, ale przede wszystkim chcą pokazać młodemu społeczeństwu, że nowotwory to nie tylko problemy ludzi starszych, że niestety rak może dopaść każdego z nas. Chcą “uczulić” nie tylko osoby w swoim wieku, ale również starsze osoby, rodziców, dziadków czy rodziny młodego pokolenia, że badania profilaktyczne i nielekceważenie objawów są kluczem do długiego i zdrowego życia.

Uczniowie już rozpoczęli debaty oraz dyskusje w swoim 7-osobowym zespole, w którego skład wchodzą: Natalia Socha, Konrad Kołakowski, Wiktoria Mazur, Nikola Górska, Fabian Ziejło, Mateusz Socha oraz uczeń IV LO im. Mikołaja Kopernika w Rzeszowie Alessandro Turek Vitiello.

Aktualnie są na etapie Inicjacji. Ich zadaniem jest, m.in. zebrać dowody na istnienie problemu społecznego, dlatego zwracają się z ogromną prośbą do uczniów oraz nauczycieli o wypełnienie ankiety, które zajmie zaledwie kilka minut, a jest dla nich bardzo ważną rzeczą, która umożliwi im dalsze działanie.

Facebook
Instagram
Link do ankiety

Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support