Stypendia Starosty Jarosławskiego przyznane

Już kolejny raz starosta jarosławski Stanisław Kłopot przyznał stypendia za wyniki w nauce oraz za wyniki w nauce i szczególne osiągnięcia najzdolniejszym uczniom szkół ponadpodstawowych powiatu jarosławskiego. Za ubiegły rok szkolny przyznano 254 stypendia, o łącznej wartości 163 700 zł.

Zgodnie z uchwałą Rady Powiatu Jarosławskiego, stypendium za wyniki w nauce może otrzymać uczeń, który na zakończenie roku szkolnego osiągnął średnią ocen co najmniej 4.90 oraz ocenę z zachowania co najmniej dobrą. Stypendium za wyniki w nauce i szczególne osiągnięcia może otrzymać uczeń, który na zakończenie roku szkolnego osiągnął średnią ocen co najmniej 4.80, ocenę z zachowania co najmniej dobrą oraz jest laureatem lub finalistą międzynarodowej lub krajowej olimpiady przedmiotowej.

  • I Liceum Ogólnokształcących im. Mikołaja Kopernika – 103 stypendystów
  • Zespół Szkół Drogowo-Geodezyjnych i Licealnych im. Augusta Witkowskiego – 65 stypendystów
  • Zespół Szkół Innowacyjnych – 32 stypendystów
  • Zespół Szkół Technicznych i Ogólnokształcących im. S. Banacha – 26 stypendystów
  • Zespół Szkół Spożywczych, Chemicznych i Ogólnokształcących im. Marii Curie-Skłodowskiej – 13 stypendystów
  • Zespół Szkół Ekonomicznych i Ogólnokształcących im. Marii Dąbrowskiej – 9 stypendystów
  • Zespół Szkół Budowlanych i Ogólnokształcących im. Króla Kazimierza Wielkiego – 6 stypendystów

Wszystkim stypendystom gratulujemy naukowych osiągnięć i rozwijania poznawczej pasji oraz dziękujemy za godne reprezentowanie swoich szkół i Jarosławskiego Powiatu w regionie i w Polsce – mówi starosta St. Kłopot. –  Gratulujemy również ich rodzicom i opiekunom. Dzięki Państwa pomocy i wsparciu uczniowie mogli osiągać tak znaczące wyniki w nauce, kształtować swoje postawy oraz odnosić sukcesy w olimpiadach i w konkursach – dodaje starosta, a uzupełnia naczelnik wydziału edukacji i spraw społecznych, Marta KurpielPodziękowania i wyrazy uznania zostały skierowane również do nauczycieli i wychowawców, bez których pracy, wsparcia i pomocy uczniowie nie rozwijaliby swoich umiejętności i zainteresowań i nie osiągnęli tak znaczących sukcesów.

Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support