Śp. Dyrektor Janusz Kiczek
zapamiętany zostanie przez byłych uczniów, nauczycieli oraz pracowników administracyjnych jako wspaniały pedagog, wychowawca , nauczyciel wychowania fizycznego , a także jako zatroskany o dobro szkoły dyrektor .

Jako nauczyciel potrafił rozbudzić w młodzieży zainteresowanie sportem i w ogóle kulturą fizyczną nie tylko poprzez lekcje wychowania fizycznego, ale też poprzez pozalekcyjne zajęcia sportowe (SKS), czy obozy wędrowne. Młodzież pod Jego kierunkiem często zajmowała czołowe lokaty w różnych konkurencjach w międzyszkolnych zawodach sportowych na szczeblu powiatowym i wojewódzkim.

Zapamiętany też zostanie jako dyrektor szkoły w latach 1987 -1992 w okresie niezwykle trudnym dla szkolnictwa, które przechodziło swoją transformację. Właściwie uratował szkołę przed próbą likwidacji przez ówczesne władze partyjne , podejmując trudne , ale też odważne decyzje. Dzięki niemu szkoła wzbogacała się o coraz to nowe profile nauczania , co przyciągało młodzież niekoniecznie zainteresowaną kształceniem w kierunku drogowym czy geodezyjnym. W ten sposób powstał zespół szkół , w którego nazwie zachowane zostały dwa wiodące profile : drogownictwo oraz geodezja.

Jako dyrektor kładł ogromny nacisk na poziom kształcenia , a także na wychowanie młodzieży – na kulturę bycia , zachowanie , właściwe relacje między młodzieżą a nauczycielami oraz wśród grona pedagogicznego i obsługi. Potrafił zwrócić uwagę , ale też pochwalić i cieszyć się wspólnie sukcesami. Rozpoczął też remont całego budynku, chcąc stworzyć nauczycielom i uczniom jak najlepsze warunki . Dbał o właściwą atmosferę pracy w szkole w czasach trudnych. Potrafił zwrócić stanowczo uwagę na niedociągnięcia ze strony nauczyciela czy pracownika obsługi, ale przechodził szybko do porządku dziennego i to wystarczyło, by błędu na drugi raz nie popełniać. Pilnował , by relacje między pracownikami opierały się na prawdziwym koleżeństwie. Potrafił szanować każdego, niezależnie od stanowiska i funkcji pełnionej w szkole.

Zapamiętany też będzie jako wspaniały wychowawca – przed objęciem stanowiska dyrektora , jak również po zakończeniu kadencji. Potrafił kształtować charaktery młodych ludzi, ucząc ich wytrwałości , szacunku dla każdej osoby , a przede wszystkim dla osób starszych. Dużo rozmawiał z młodzieżą, przekazując najważniejsze wartości . Dbał o to, by każdy uczeń , którego wypuści w świat, był przede wszystkim dobrym, uczciwym , porządnym człowiekiem. Dbał również o właściwe więzi koleżeńskie wśród swoich wychowanków. Tak właśnie wspominają śp. profesora Janusza Kiczka Jego uczniowie .

Żegnamy człowieka niezwykle zasłużonego dla naszej szkoły, całkowicie jej oddanego pedagoga i dyrektora. Cześć Jego pamięci.

Tomasz Petry

Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support