NASZ UCZEŃ ZDOBYWCĄ DRUGIEGO MIEJSCA W FINALE OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU WIEDZY O AUSTRII

XXIII Ogólnopolski Konkurs Wiedzy o Austrii – Austria – kraj i mieszkańcy rozstrzygnięty! Organizowany w ramach 20 Wiosny Austriackiej, odbył się ze względu na sytuację epidemiologiczną tym razem jesienią i zapewnił wielki sukces Markowi Golbie, uczniowi kl. 3m, laureatowi II miejsca.

Do półfinału przystąpiło osiemnastu z dwudziestu pięciu zakwalifikowanych uczestników I etapu, przeprowadzonego w dniu 3 marca 2020 roku. Wzięło w nim udział 601 osób z 53 szkół różnego typu z całej Polski. W regionie rzeszowskim Marek okazał się wówczas bezkonkurencyjny i zajął I miejsce. Zaplanowane pierwotnie na 7 kwietnia półfinał i finał odbyły się ostatecznie 29 września w Opolu.

W półfinale uczestnicy rozwiązywali test wielokrotnego wyboru składający się z 30 pytań, przy czym do finału zakwalifikowało się 11 osób z najlepszymi wynikami. Finaliści odpowiadali na wylosowane pytania oraz prezentowali wybraną przez siebie postać związaną z Austrią. Marek odpowiedział bezbłędnie na wszystkie pytania i pięknie opowiadał o Dominicu Thiemie, zwycięzcy wielkoszlemowego US Open 2020. Ostatecznie zajął II miejsce na podium – serdecznie gratulujemy ogromnej wiedzy! To nie pierwsze spotkanie Marka z gościnną Biblioteką Austriacką w Opolu; w ścisłym finale tego konkursu znalazł się już jako uczeń pierwszej klasy.

Cieszymy się niezmiernie z sukcesu Marka i trzymamy kciuki za naszych przyszłych zawodników, tym bardziej, że nagrody są naprawdę cenne – laureat I miejsca otrzymuje wycieczkę weekendową do Wiednia, a zdobywcy dwóch kolejnych miejsc – tablety ufundowane przez Konsula Honorowego Republiki Austrii we Wrocławiu.

opiekun

Marzena Zwolska

Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support