Nasz uczeń w finale ogólnopolskiego konkursu

Z wielką radością i dumą informuję, że Marek Golba, uczeń kl. 2m zakwalifikował się do 26-osobowej grupy finalistów XXIII ogólnopolskiego konkursu „Austria – kraj i mieszkańcy”, organizowanego przez Bibliotekę Austriacką w Opolu. W etapie regionalnym, który odbył się 3 marca br. w Rzeszowie, Marek był najlepszy – uzyskał wynik 39/40 punktów. Bardzo dużą wiedzę zaprezentował również Patryk Wawrzyszko, uczeń kl. 1C.

To już druga przygoda Marka z krajem nad pięknym, modrym Dunajem – w ubiegłym roku szkolnym, 4 kwietnia 2019 r. znalazł się w gronie dziesięciu najlepszych uczestników z całego kraju. Pięknie opowiadał o Egonie Schiele, uczniu, przyjacielu i mistrzu Gustava Klimta, i dzielnie walczył o podium. By dostać się do finału, musiał zmierzyć się z ponad 700 uczestnikami z całej Polski; w etapie regionalnym w Rzeszowie zajął wówczas ex aequo drugie miejsce. Cieszymy się niezmiernie z sukcesu Marka, i już trzymamy kciuki za finał, który – prędzej czy później – niewątpliwie dojdzie do skutku.

Gratulujemy Markowi, gratulujemy wszystkim uczestnikom ogromnej wiedzy!

opiekun Marzena Zwolska

Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support