NOWENNA ZESPOŁU SZKÓŁ DROGOWO – GEODEZYJNYCH I LICEALNYCH

Jak co roku 4 marca 2020 r. odbyła się Nowenna do Matki Bożej Śnieżnej Królowej Rodzin z udziałem dyrekcji, nauczycieli i uczniów Zespołu Szkół Drogowo – Geodezyjnych i Licealnych. Nowennie przewodniczył ksiądz katecheta Michał Mazur, który modliła się za nauczycieli, uczniów oraz pracowników szkoły, skierował również kilka słów do zgromadzonych.

Przypomniał, że w Wielkim Poście Maryja towarzyszy nam w walce duchowej, wyrzeczeniach, modlitwie, codziennym nawracaniu się. Jeżeli będziemy codziennie zwracać się do niej, to inaczej będziemy znosić cierpienie, porażki życiowe, trudności. Również zwrócił uwagę, że dzisiejszy człowiek nie rozumie krzyża, nie chce cierpienia, chce żyć dobrze, komfortowo. Maryja miała wiele trudnych momentów w życiu, ale zawsze ufała Bogu, jej tytuł Służebnica Pańska to zgoda którą wyraziła w czasie Zwiastowania.

Po uroczystości została odprawiona Msza Święta, którą uświetniła schola szkolna. Księża katecheci ks. Michał Mazur oraz ks. Damian Noga modlili się o łaski potrzebne dla uczniów nauczycieli i pracowników szkoły. Wszyscy zostaliśmy wzmocnieni modlitwą, łaską Bożą oraz pięknym śpiewem młodych ludzi, którzy w tym czasie odbywali również swoje rekolekcje szkolne.

Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support