Kolęda Teatralnych.pl

Dzisiejszą niedzielę spędziliśmy bardzo pracowicie w naszym jarosławskim muzeum. Uczestniczyliśmy w telewizyjnym programie poświęconym zbliżającym się Świętom Bożego Narodzenia. W historycznych wnętrzach zaśpiewaliśmy kolędę „Gore gwiazda Jezusowi” pochodzącą ze zbioru „Pastorałki i kolędy z melodyjami czyli piosnki wesołe ludu w czasie świąt Bożego Narodzenia po domach śpiewane” z roku 1843. To świąteczne spotkanie uświetnił historyk prof. Marian Wolski, który, przy wigilijnym stole, przybliżył cudowną bożonarodzeniową tradycję. Zwrócił uwagę na religijno-kulturową funkcję kolędowania, które miało zaopatrzyć ludzi w szczęście i powodzenie. Myślimy, że nasza interpretacja kolędy wypadła ciekawie, a na pewno wprowadziła nas w świąteczny nastrój.
W najbliższy piątek czeka nas szkolna wigilia, dzielenie się opłatkiem, no i oczywiście wspólne biesiadowanie oraz śpiewanie kolęd i pastorałek.

Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support