Jasnogórska Pani …

Jak co roku, uczniowie klas maturalnych wraz z nauczycielami i wychowawcami udali się na pielgrzymkę do Jasnej Góry, aby zawierzyć Maryi nadchodzące pełne ciężkiej pracy miesiące, maturę oraz prosić o pomoc w obraniu odpowiedniej drogi życiowej.

Pielgrzymka odbyła się w sobotę, 5 października br., a pierwszym punktem podróży było zwiedzanie Państwowego Muzeum Auschwitz-Birkenau w Oświęcimiu. Nawet niesprzyjające warunki pogodowe nie powstrzymały uczniów oraz nauczycieli przed wysłuchaniem historii o więźniach obozów koncentracyjnych i zobaczeniu trudnych warunków bytowania. 

Następnym punktem podróży była Jasna Góra, gdzie po krótkiej przerwie na odpoczynek i zwiedzenie Sanktuarium uczniowie mieli zawiązanie wspólnoty, konferencję, a następnie Drogę Krzyżową na Wałach Jasnogórskich. Deszcz i wiatr przez cały czas nie dawały za wygraną, ale nic nie było w stanie powstrzymać młodzieży od modlitwy i przeżywania męki Jezusa. Wieczorem odbyła się msza święta, a po niej Apel Jasnogórski.

Zmęczeni i zmarznięci ruszyli do domu, ale ten weekend na pewno na długo zapadnie w ich pamięci. 

Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support