„Antyczni, nadzy i ogromni…”

Powstanie Warszawskie zawsze będzie gościć w umysłach Polaków. Ważnym składnikiem tej pamięci jest przeszłość, dzieje i losy wielu pokoleń, składające się na narodową historię. Jej pielęgnowanie jest naszym obowiązkiem i koniecznością.

Dlatego też uczniowie naszej szkoły, w dniu 2 października 2019 r., chętnie przystąpili do współzawodnictwa w konkursie „Wiersze, proza i piosenki o Powstaniu Warszawskim”, którego organizatorem był Jarosławski Ośrodek Kultury i Sztuki.

Celem konkursu było wspieranie wychowania patriotycznego młodzieży poprzez formy aktywności artystycznej, popularyzację pieśni patriotycznych, kultywowanie pamięci o wydarzeniach i ludziach, którzy walczyli w obronie Ojczyzny.

Wszyscy uczestnicy z wielkim zaangażowaniem, dumą i właściwą postawą prezentowali przygotowane utwory. Ogromny sukces odniosły reprezentantki naszej szkoły, uczennice klasy 2 cm, zajmując miejsca na podium. W kategorii recytacja II miejsce zdobyła Weronika Pieszko, natomiast w kategorii piosenka III miejsce przyznano Paulinie Lis.

Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support